O mojej pasji

Chyba każdy z nas wie co to jest Straż Pożarna i mniej więcej jak ona funkcjonuje, ale dla przypomnienia. Gdy odwiedzimy Wikipedię ukaże się nam taki tekst: „Straż pożarna, dawniej straż ogniowa – zorganizowana formacja zajmująca się prewencją i walką z pożarami oraz pozostałymi zagrożeniami (innymi niż przestępczość) dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku oraz środowiska naturalnego. Do zadań straży pożarnej należy także usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof.”

Po krótce już wiemy co to jest, ta cała Straż. Ale dla strażaków (w tym też dla mnie) to jest służba, sposób na życie. To godziny ćwiczeń, dźwięk syreny i zostawiamy wszystko, aby komuś pomóc. Strasznie zżyliśmy się ze sobą. Mimo tego, że jestem jedyną dziewczyną w naszej jednostce dogadujemy się bardzo dobrze. O tym jak się czuję jako jedyna w innym wpisie.

A o straży, cóż mogę więcej… postaram się tym blogiem jakoś Wam przybliżyć te wszystkie aspekty, na których w miarę się znam. Pytajcie w komentarzach lub ślijcie pytania, może na podstawie któregoś z nich powstanie post, który zainspiruje jeszcze kogoś innego niż Was.

Miłej lektury, Wasza druhna Firewoman.

e-mail: firewoman@onet.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>